Wysyłkę nasion obsługują obecnie w naszym sklepie trzy firmy:

 1. Poczta Polska, jako list polecony priorytetowy (ta opcja umożliwia Wam śledzenie przesyłki – informacja o numerze listu oraz link do śledzenia podawane są w mailu potwierdzającym wysłanie zamówienia). Wysyłka do wszystkich obsługiwanych Państw.
 2. DPD. W tej chwili tylko dla zamówień, w których jako formę płatności wybrano Pobranie. Wysyłka tylko na terenie Polski. Od stycznia 2021 możliwa będzie wysyłka wszystkich zamówień, nie tylko pobrań. Będzie to opcja droższa niż PP, jednak słyszymy na tyle dużo skarg od klientów, dotyczących sposobu realizacji zamówień przez naszego narodowego operatora pocztowego, że musimy udostępnić opcje alternatywne. Każda przesyłka może być śledzona, a numer listu wraz z linkiem do strony, przesyłane są w mailu po wysłaniu przez nas przesyłki.
 3. InPost Od stycznia 2021. Zarówno do paczkomatów, jak i kurierem. Wiemy, że czekacie na tę opcję :) Wysyłka zarówno przesyłek zwykłych, jak i pobraniowych.
Podsumowując powyższe dane w tabeli:
Operator DPD Inpost Poczta Polska
Obsługiwane kraje Tylko Polska Tylko Polska Cały świat
Pobrania Tak Tak Nie

Zamówienia wpływające do naszego sklepu realizujemy zgodnie z pewnym harmonogramem zależnym od pory roku. W przypadku nasion sprawa jest dość prosta:

 • W pierwszym kwartale (styczeń-marzec): Wysyłki odbywają się od poniedziałku do piątku. Nadajemy przesyłki codziennie z wyłączeniem weekendów, choć czasem zdarza nam się nadawać je również w niedzielę.
 • W drugim kwartale (kwiecień-czerwiec) zamówienia realizowane są tak samo jak w kwartale pierwszym – we wszystkie dni robocze.
 • Kwartał trzeci (lipiec-wrzesień), przerwa urlopowa - brak wysyłek.
 • Kwartał czwarty (październik-grudzień), to czas tuż po premierze nowego katalogu. Wysyłki odbywają się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i środy. Podsumowanie w wygodnej tabelce:
  Kwartał I
  (styczeń-marzec)
  II
  (kwiecień-czerwiec)
  III
  (lipiec-wrzesień)
  IV
  (październik-grudzień)
  Dni wysyłki poniedziałek-piątek poniedziałek-piątek urlop poniedziałek i środa

Sadzonki to temat zupełnie inny. Ich wysyłka odbywa się w maju i tylko w maju. Operatorem przesyłek jest firma DPD. Obsługa sadzonek jest trochę bardziej skomplikowana niż nasion, podstawowe zasady, jakie wypracowaliśmy przez poprzednie lata:

 1. Wysyłkę sadzonek rozpoczynamy pierwszego dnia po długim weekendzie majowym, oczywiście o ile nie jest to piątek.
 2. Wysyłka odbywa się od poniedziałku do czwartku – bez piątku, gdyż nie chcemy by sadzonki czekały cały weekend w magazynie przewoźnika, na dostarczenie do klienta. To towar zbyt wrażliwy.
 3. Wysyłka sadzonek odbywa się zgodnie z kolejnością składania zamówień, jednak z pewnym odstępstwem: dostępnością danych odmian – jeżeli któraś odmiana jest zbyt mała na wysyłkę, wtedy takie zamówienie przekładamy o kilka dni, aż rozsada osiągnie idealną wielkość.
 4. Wysyłka w czwartki odbywa się nadal zgodnie z powyższym harmonogramem, jednak tylko do miast wojewódzkich oraz ich przyległości. Istnieje zbyt duże ryzyko, że przesyłka z sadzonkami nie dotrze na czas w piątek i będzie leżała w magazynie przez weekend.
 5. Wszystkie informacje o wysyłkach sadzonek są na bieżąco podawane na tej stronie.