Nasze sadzonki rosną jak szalone! Piękna wiosenna pogoda, ostre słońce i coraz dłuższe dni nie pozostawiają wątpliwości, czas kiełkowania dobiega końca! W związku z tym, do naszej tegorocznej oferty sadzonek dołączamy kolejne sześć nowych odmian. Cztery z nich to wspaniałe pomidory, o które często prosiliście w mailach i rozmowach telefonicznych, a jedna to intrygująca odmiana papryki, która w ubiegłym roku cieszyła się olbrzymią popularnością – Papryka Ozdobna. Doskonale nadaje się do uprawy w doniczce, na parapecie. Ma piękne liście, pomiędzy którymi pojawiają się piękne, malutkie, czerwone papryczki. A co najlepsze? Malutkie papryczki są jadalne, pikantne i przepyszne!

Nowe odmiany, które dodaliśmy do katalogu, to:

Papryka Ozdobna

Przepiękna, wyjątkowo dekoracyjna papryka. Największym elementem dekoracyjnym tej papryki są śliczne, niespotykane, pstre, biało zielone liście, co daje efekt egzotycznego kwiatu. Przypomina kwiat poinsecji. Roślina osiąga wzrost ok. 20 cm, rozrastając się w płaszczyźnie do ok. 35 cm. Jej owoce są początkowo białawo kremowe, stopniowo poprzez kolor żółty, pomarańczowy, w stanie dojrzałym przybierają kolor lśniącej czerwieni. Godna polecenia, do wysadzenia w donicach, w gruncie, w kompozycjach florystycznych.

Pomidor Alki Blue Blood

Ciekawa odmiana pomidora o wysokiej zawartości antocyjanin. W miejscu, gdzie owoce są wystawione na działanie światła słonecznego zmieniają kolor na wyraźnie czarno-purpurowy. W pozostałej części owoce mają kolor czerwono-pomarańczowy. Przeciętna waga dojrzałego owocu wynosi około 90 gram. Roślina wysoko rosnąca, wymaga palikowania lub podwiązywania. Owoce osiągają dojrzałość po około 75 dniach od wysadzenia.

Pomidor Micro Tom

Przedstawiamy Państwu najmniejszy pomidor świata – Micro Tom. Roślina jest niska, nie przekracza wysokości 20 cm, a mimo to – wręcz obsypana owocami. Owoce kuliste, żywo czerwone, o przyjemnym smaku. Owoce mają wielkość podobną do większych owoców odmian winogronowych. Odmiana stworzona do zastosowania wszędzie tam, gdzie miejsce jest ograniczeniem – doniczki, balkony, parapety – to domena Micro Tom. Owoce dojrzewają po około 85 dniach od wysadzenia. Roślina bardzo plenna, wręcz obsypana pomidorami, z każdego krzaka można zebrać po kilkadziesiąt owoców.

Pomidor Cosmonaut Volkow

Ciekawa odmiana pomidora wywodząca się z Ukrainy. Żywo czerwone owoce o wadze od 240 do 350 gram dojrzewają po około 68 dniach i są odporne na pękanie. Walory smakowe tej odmiany doceniane są na licznych konkursach smaku, gdzie Cosmonaut Volkow bardzo często zajmuje pierwsze miejsce. Pod względem smaku przypomina odmiany Brandywine. Odmiana bardzo plenna, nawet w chłodniejszym klimacie.

Pomidor Katja

Odmiana Katja to jedna z najmniej rozpowszechnionych odmian pomidora, a szkoda. Jest to odmiana pomidora samo kończącego, plonująca bardzo obficie już po około 60 dniach od wysadzenia. Owoce są duże, mogą przekraczać nawet pół kilograma. Skórka owoców delikatna, niezbyt wrażliwa na uszkodzenia i pękanie. Owoce typu befsztyk o intensywnie czerwonym kolorze, równo wybarwione, bez mocno rozbudowanej piętki.

Uwaga, jeżeli chcesz dodać powyższe odmiany do swojego zamówienia, zadzwoń do nas (530-303-691 i 502-957-490) lub napisz e-mail, podając swój numer zamówienia oraz listę sadzonek do dodania. Przypominamy, że liczba sadzonek jest ograniczona, polecamy zatem wcześniejsze złożenie zamówienia, które gwarantuje dostępność wszystkich proponowanych przez nas odmian.