Rok dobry Ogrodnicy!


Dotrwaliśmy, przetrwaliśmy i mimo wszystko - istniejemy! Nie tylko istniejemy, ale i rozwijamy się. Nadal opieramy się próbom zniszczenie naszego gospodarstwa przez Ministerstwo Rolnictwa. Dzięki Wam mamy na to siłę. Dziękujemy, że jesteście z nami!

1. Życzenia noworoczneObfitego nowego roku! Drodzy Ogrodnicy i Ogrodniczki - z okazji rozpoczynającego się Nowego roku życzymy Wam obfitości. Tak w życiu, jak i w ogrodzie. Uśmiechu każdego dnia. Tysiące pięknych marzeń i pomysłów na ich realizację. Zdrowie i silnych pleców do noszenie koszy i skrzyń z owocami Waszej ziemi i ciężkiej pracy. A w końcu tego - by ten rok był jednym słowem - Epicki! By kiedyś w opowieściach, siedząc otoczonym wianuszkiem wnucząt, przed kominkiem móc powiedzieć "pamiętam gdy w 2024 roku..." i będą to najpiękniejsze wspomnienia...

2. Kalendarium 2024Przed nami najgorętszy okres roku. Zima, śnieg i ujemne temperatury wydają się temu przeczyć, jednak z naszej perspektywy, właśnie teraz dzieje się najwięcej. Plany na cały rok, wznowienia i już wkrótce siewy. Tak, najbliższe 6 miesięcy będzie bardzo pracowite:

1.02.2024 rozpoczęcie przedsprzedaży sadzonek
30.04.2024 zakończenie sprzedaży nasion
1.05.2024 rozpoczęcie odbiorów osobistych sadzonek
6.05.2024 rozpoczęcie wysyłek sadzonek
1.06.2024 przerwa wakacyjna
1.07.2024 Otwarcie panelu zgłoszeń w konkursie na największego pomidora 2024
30.09.2024 Zamknięcie panelu zgłoszeń w konkursie na największego pomidora 2024
1.10.2023 o godzinie 6:00 kończy się przerwa wakacyjna / Katalog 2025


3. Cykl wykładów onlineNa koniec zostawiliśmy coś specjalnego - rozpoczynam cykliczne szkolenie online dla klientów naszego sklepu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (7 stycznia) o godzinie 20:00. Spotkanie będzie trwało godzinę (do 21:00). Układ spotkań zawsze będzie taki sam - najpierw 30-40 minut wykładu, a następnie 20 minut na panel dyskusyjny i odpowiedzi na Wasze pytania. Kolejne spotkania będą odbywały się zawsze co niedzielę, o tej samej godzinie, czyli kolejne spotkania: 14, 21 i 28 stycznia. Cykl wykładów zamyka się w tytule: „Pomidory: od nasiona, do nasiona", w ich trakcie opowiem o cyklu uprawowym i pokażę jak w praktyce: kiełkować nasiona, przesadzać rośliny i je sadzić, jak prawidłowo pielęgnować rośliny, poruszone zostaną tematy związane z uprawą, nawożeniem, chorobami i przechowywaniem nasion. Opowiem o uprawach ekologicznych, jak i takich, w których dopuszczamy ochronę chemiczną. Na pewno nie raz poruszę też tematy związane z prawem nasiennym. Plan na najbliższą niedzielę: historia pomidora, typy roślin, rodzaje stanowisk, przygotowanie stanowiska, wymagania glebowe. By wziąć udział w wykładzie, wejdź ponownie na tę stronę, na której teraz jesteś i o 19:55 kliknij na poniższym linku. Rejestracja nie jest wymagana, wykorzystamy platformę YouTube: