Powoli zbliżamy się do końca sezonu siewu pomidorów, po przeliczeniu naszych własnych potrzeb i zakończeniu prób kiełkowania, ponownie nadwyżki możecie znaleźć w naszym sklepie. Biorąc pod uwagę to co mogliście wcześniej znaleźć na naszych stronach, trudno tu mówić o pomidorach przełomowych, choć z drugiej strony każdy z nich zasługuje na uwagę jako niesamowita i wspaniała odmiana. Czy geniusz w tłumie geniuszy nadal będzie się wyróżniał? Sami musicie zdecydować. Poniżej lista dodanych dzisiaj 10 nowych odmian pomidorów, wraz  z opisami oraz odnośnikami do poszczególnych stron. Łącznie z dodanymi dzisiaj odmianami, w naszej ofercie znalazło się już… 70 odmian pomidorów!

Wszystkie nowo dodane pomidory znalazły się w promocji, ich cena została obniżona o 1zł na jednym opakowaniu. Promocja ta zakończy się 21 marca, czyli pierwszego dnia wiosny.

Jak już wspomnieliśmy, każda z wymienionych poniżej odmian zasługuje na uznanie, trudno więc było nam wybrać od czego zacząć. Zacznijmy więc od największego pomidora. Jeżeli chcecie znaleźć się w Księdze Rekordów Guiness’a, to najszybszą drogą będzie odmiana Delicious, której owoce znajdują się w kategorii.. ponad 3.5 KG (słownie – ponad trzy i pół kilograma)! Niestety, liczba nasion tej odmiany jest mocno ograniczona, gdyż sami również chcemy spróbować naszych sił w dostaniu się do wspomnianej księgi, a dodatkowo nasi klienci bardzo wysoko cenią sobie owoce tej odmiany:

Pomidor Delicious

Chcesz zaimponować Twoim gościom lub sąsiadom? Przygotuj się na pomidora innego niż wszystkie. Prezentowana odmiana została wpisana do Księgi Rekordów Guiness’a jako największy pomidor Świata, osiągając niebywałe 3.5 KG wagi! Tak wielkie pomidory nadają się do każdych zastosowań, czy to na kanapki (choć pewnie trudno będzie znaleźć wystarczająco duży chleb by nie dzielić plastra pomidora na kilka kromek), czy też do sałatek. Odmiana charakteryzuje się wysoką odpornością na pękanie owoców. Pomidory osiągają dojrzałość po około 80 dniach od wysadzenia. Spróbuj wyhodować największego pomidora na Świecie! W jednym opakowaniu znajduje się 10 nasion. Uwaga, liczba opakowań ograniczona.

Pomidor Crnkovic Yugoslavian

Roślina o regularnych liściach, w niektórych warunkach bardzo wczesna, choć zazwyczaj owocuje w okolicy 85 dnia. Duża wydajność z rośliny, jedna z najbardziej plennych odmian spośród pomidorów wielkoowocowych. Pomidory kształtne, o masie do pół kilograma (sztuka), we wczesnej fazie dojrzewania wyraźne zielone piętki, które wraz z postępem w dojrzewaniu zanikają całkowicie. W przekroju bardzo mięsisty, z jednolicie różowym miąższem, owoc z małym rdzeniem. Klienci bardzo cenią jego słodki, wyraźnie pomidorowy smak. W związku z dużą wysokością oraz plennością, roślina wymaga podwiązywania lub prowadzenia przy paliku. Opakowanie zawiera 10 nasion.

Pomidor Gold Medal

Odmiana Gold Medal jest jedną z najstarszych ustalonych odmian pomidorów, nadal dostępnych w handlu. Ba! Nie tylko nadal dostępnych, ale ciągle popularnych i nadal nagradzanych - w 2008 roku pomidor ten zdobył nagrodę SSE Tomato Tasting! Po raz pierwszy został wprowadzony jako odmiana Ruby Gold w wydanym w 1921 w Nowym Jorku katalogu John Lewis Childs. Ben Quisenberry zmienił nazwę w katalogu z roku 1976 na „Gold Medal”, pisząc o tej odmianie tak: „Najsłodszy pomidor jaki kiedykolwiek próbowałem. Piękny żółty miąższ poprzecinany przez wyraźne czerwone akcenty, sprawia, iż pomidor wygląda niezwykle atrakcyjnie i jest przysmakiem prawdziwego smakosza.” Rośliny wysokie, wymagają palikowania lub podwiązywania. Owoce osiągają dojrzałość po 75 do 90 dni od wysadzenia. Opakowanie zawiera 10 nasion.

Pomidor Dinner Plate

Co powiesz na pomidora, którego jeden plaster wystarczy na całą kromkę chleba? Dokładnie taki jest „Dinner Plate”, i stąd właśnie wywodzi się nazwa tej odmiany. Owoce są bardzo duże, z cienką skórką, w kształcie serca, z miąższem o intensywnie różowym kolorze. Pomidory dojrzewają po 70-80 dniach, osiągając wagę do 1 kilograma. Bardzo silne rośliny rosną wysoko, co oznacza potrzebę podwiązywania lub palikowania. Opakowanie zawiera 10 nasion.

Pomidor Soldacki

Odmiana, która wróciła nad Wisłę po ponad 100 latach. Około roku 1900 z Krakowa trafiła do Cleveland w Ohio, gdzie zdobyła sobie spore uznanie za plenność oraz bardzo intensywny, pomidorowy smak. Średniej wielkości mięsiste owoce typu befsztyk osiągają wagę do około pół kilograma, a zbierać je można około 80 dni po posadzeniu. Owoce mają kształt nieznacznie spłaszczonej kuli, z lekko pofałdowaną piętką. Pod względem smaku odmiana ta konkuruje z wybornymi pomidorami Brandywine. Opakowanie zawiera 10 nasion.

Pomidor German Head

Jeżeli szukasz pomidora o odrobinę innym smaku od pozostałych odmian, sprawdź odmiany wywodzące się z Niemiec . German Head to stara niemiecka odmiana pomidora średnio-późnego, o charakterystycznym posmaku, który trudno ująć słowami. Owocuje dość obficie w okolicy 80 dni od posadzenia, a ładnie wykształcone owoce mają nieznacznie grubszą skórkę od podobnych odmian amerykańskich. Waga pojedynczego owocu waha się w zakresie od 40 dag do kilograma, a jego wnętrze jest jednolicie ciemno-różowe. Warto odnotować, iż owoce są bardzo wytrzymałe na pękanie. Opakowanie zawiera 10 nasion.

Pomidor Purple Calabash

Nawet pomidor może być świadkiem historii, szczególnie gdy jest odmianą tak starą jak Purple Calabash. Opisuje je w swoich w notatkach prezydent Stanów Zjednoczonych Thomas Jefferson. Wymienia je, jako produkt typowy dla przydomowych ogródków w stanie Wirginia. Własne pomidory tego typu Jefferson uprawiał w swoim ogródku w Monticello od pierwszego lata emerytury w roku 1809 aż do swojej śmierci. Obecnie odmiana ta jest prezentowana w Thomas Jeffersons Horticultural Gardens w Monticello jako jeden z eksponatów.

Jednak odmiana Purple Calabash ma dużo dłuższą historię, sięgającą pre-kolumbijskiego Meksyku. Aztekowie łączyli tego pomidora, noszącego wtedy nazwę „xitomatl” z ostrą papryką i kabaczkami, tworząc w ten sposób salsę, będącą uznanym dodatkiem do dań z ryb i mięs.

Smak pomidora Purple Calabash jest bardzo bogaty i mocno skoncentrowany. Pomidor ten doskonale nadaje się podawany na świeżo, ale prawdziwe oblicze pokazuje serwowany w sosach i pastach.

Mimo iż z zewnątrz pomidor ten może wydawać się niezbyt urodziwy, gdyż jest płaski i naznaczony bruzdami, to prawdziwy skarb w postaci unikalnego smaku kryje się w środku. Odmiana dla ogrodników ceniących sobie unikalne odmiany. Owoce są małe, nie przekraczające 150 gram, o ciemno czerwonej barwie. Rośliny wysokie, plonują około 75 dni od posadzenia.

Pomidor Green Giant

Odmiana wywodząca się z wprost z Niemiec, która zdobyła sobie uznanie ogrodników na całym Świecie. Owoce są żywo zielone - owalne, o gładkich kształtach i bardzo delikatnym, przyjemnie słodkim smaku przełamanym ostrymi nutami typowymi dla pomidorów zielonych. Są przy tym bardzo mięsiste i aromatyczne. Waga pojedynczego owocu waha się od pół kilograma aż do kilograma. Rośliny są wysokie i mocno krzaczaste, w związku z czym niezbędne jest ich podwiązywanie. Odmiana stosunkowo późna, gdyż plony zbierać można dopiero około 85 do 90 dni od posadzenia. Opakowanie zawiera 10 nasion.