Nasza przygoda z egzotycznymi odmianami roślin rozpoczęła się ponad dwadzieścia lat temu. Nasze zamiłowanie do natury, oraz pasja z jaką obserwujemy cuda otaczającego nas świata, pokierowały dalszym rozwojem naszego gospodarstwa: uprawą unikalnych odmian roślin i czerpaniem radości z jeszcze smaczniejszych i ciekawszych owoców, które powstają z maleńkich ziarenek. Co roku sami rozmnażamy nasze rośliny starając się uzyskać jeszcze smaczniejsze i lepsze odmiany, każdego roku poświęcając wiele czasu na wyszukanie najciekawszych roślin z całego świata.

Dlaczego to robimy? Nie tylko z zamiłowania do uprawy, ale również z chęci zdrowego i zbilansowanego trybu życia. W naszych uprawach użycie środków chemicznych ograniczamy do całkowitego minimum, wykorzystując w przeważającej mierze środki i rozwiązania naturalne, tak by nawet najmłodsze dzieci mogły bezpiecznie jeść nasze produkty.

Przez ponad dwadzieścia lat płody naszej ziemi kupić można było jedynie na lokalnym – olsztyńskim – rynku, gdzie wyrobiliśmy sobie markę, oraz bardzo dużą rzeszę stałych klientów, którzy co roku odwiedzają nasze stoisko, wyczekując kolejnych egzotycznych nowości. W 2006 roku tak pisała o nas Gazeta Wyborcza (fragment wyróżniony kolorem żółtym):


Poza stałą obecnością na rynku przy ulicy Grunwaldzkiej w Olsztynie, nasze rośliny i sadzonki kupić można również przy okazji targów rolniczych odbywających się dwa razy w roku w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego. Ekspozycja zawsze przyciąga szerokie grono zwiedzających, wiosną można u nas nabyć sadzonki kilkudziesięciu unikalnych odmian pomidorów i warzyw, oraz cebule pięknych lilii z naszej uprawy, a jesienią dynie i tykwy:


Nasiona dostępne w naszym sklepie internetowym stanowią nadwyżki w produkcji naszego własnego rozsadnika. Oznacza to, iż mogą tu Państwo kupić dokładnie te same odmiany, które następnie wykorzystujemy we własnej produkcji. Daje to gwarancję najwyższej jakości nasion.

Jednak sama uprawa nawet tak ciekawych warzyw to nie wszystko, równie dużą uwagę przykładamy do tego jak podać je smacznie, a co najważniejsze - zdrowo! Nasze przepisy zdobyły sobie uznanie w czasie II Gali Produktu Lokalnego zorganizowanej 21 listopada 2010r. Doskonałe przepisy i równie dobre warzywa zaowocowały uzyskaniem certyfikatu w kategorii "Produkt Spożywczy" za: Dynię pieczonąZupę z dyni na ostro, oraz Zupę z dyni na słodko!